تبلیغات

امتیاز موضوع:
  • 21 رأی - میانگین امتیازات: 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

دانلود آلبوم های بانو شمس
آفلاین GileMard
06 بهمن 1390 , 12:50 ق.ظ
ارسال: #1
دانلود آلبوم های بانو شمس

شمسی شمس در رشت متولد شدو در مدرسه پیک سعادت تحصیل نمود . او از سال ۱۳۲۷ ه‍‍ـ . ش خوانندگی را شروع کرد. ابتدا در برنامه های « شیر و خورشید سرخ » و بعد به نام ناشناس در رادیو تهران می خواند. وی وی همسر حبیب الهی بدیعی بود و در زمان فیلمبرداری فیلم « ولگرد» با هم آشنا شدند. این خواننده نزد ابوالحسن صبا و حسین یاحقی تعلیم گرفت و از سال ۱۳۳۳ هـ. ش یا ۱۳۳۴ه‍‍ـ . ش تا پایان سال ۱۳۳۶ ه‍‍ـ . ش در ارکستر شماره ی شش رادیو تهران که رهبری آن را بدیعی به عهده داشت می خواند. برنامه های این ارکستر شبهای جمعه از رادیو پخش می شد. از معروف ترین تصنیف های این دوران تصنیف « نرگس شیراز و دختر سنبل فروش» می باشد.

او در سه فیلم سینمایی به نام های « ولگرد» به کارگردانی مهدی رییس فیروز (۱۳۳۱ ه‍‍ـ . ش ) ، « خورشید می درخشد» به کارگردانی سردار ساکر (۱۳۳۵ه‍‍ـ . ش (و « همه گناهکاریم» به کارگردانی عزیز رفیعی (۱۳۳۷ ه‍‍ـ . ش ) بازی کرده است.
نام بانو شمس از یک طرف در ردیف نام های معروف آن زمان چون روح انگیز، ملوک ضرابی و روحبخش می نشست در حالی که به لحاظ زمانی، یک نسل با آنها فاصله داشت و به لحاظ کار موسیقی هم در آن پایه قرار نداشت.

از طرف دیگر او همدوره دلکش ، مرضیه و پروین بود و مانند یکی از آنها در دوره اول سینمای ایران نقش هایی ایفا کرد. در هر حال صدای دلنشین او در ترانه هایی چون « نرگس شیراز» که مرغ زیبا را به سخن و گل را به چمن باز می آورد، هنوز هم ورد زبان کسانی است که آن سالها را به یاد دارند یا به موسیقی ایرانی عشق می ورزند.

انجمن گفتگوی گیلک زبانان (بازار روز گیل یاوران)
شاید بتوان گفت که شعر برخی از شعرا و ترانه سرایان فارسی با صدای دلکش او بود که ماندگار شد. مانند همین « نرگس شیراز » که شاعر آن معینی کرمانشاهی است یا بعضی شعرهای کریم فکور و بیژن ترقی.

با وجود آنکه در زبان فارسی ترانه های خوبی از بانو شمس به یادگار مانده اما او بیشتر به خواننده تصنیف ها و ترانه های گیلکی شهرت داشت. ترانه هایی که او با خواننده دیگر هم دیار خود « شاپور جفرودی» اجرا کرده از شهرت و محبوبیت بیشتری برخوردار است.
بانو شمس معروف ترین ترانه اش را درباره شیراز خواند، اما خود اهل شمال ایران بود. در رشت زاده شده بود
شمسی شمس در مردادماه ۱۳۸۵ در آمریکا، در خلوت و تنهایی زندگی را وداع گفت .

دانلود:
مخصوص اعضای ویژه
شما اجازه دسترسی به این مطلب را ندارید....برای دسترسی کامل عضو ویژه شوید
به لینک زیر مراجعه کنید

برای دسترسی به این مطالب باید عضو ویژه شوید....برای عضویت در این گروه

برای دسترسی به تمام مطالب انجمن گفتگوی گیلک زبانان به صورت نامحدود عضو ویژه و فعال شوید

انجمن گفتگوی گیلک زبانان (بازار روز گیل یاوران)

لینک ها و تصاویر برای شما نمایش داده نمی شود یا کنید تا آنها را مشاهده کنید

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربرپست های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخپاسخ
غایب GileYar
15 بهمن 1390 , 02:49 ب.ظ
ارسال: #2
Smile RE: دانلود آلبوم های بانو شمس

ممنون گیله مرد
من از ان آلبوم خیلی خاطره درم
41

سوار قایق دلتنگی ام اما نمی ترسم از اینکه ساحلی نیست / پناه دلتنگی باران همین خاک است شکی نیست
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربرپست های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخپاسخ
آفلاین مهنام
29 فروردین 1391 , 09:54 ب.ظ
ارسال: #3
RE: دانلود آلبوم های بانو شمس

من گیلک نیستم ولی علاقه عجیبی به این آواها دارم.ممنون از زحماتتان
آفلاین اسدالله قاسمخانی
06 اردیبهشت 1391 , 10:46 ق.ظ
ارسال: #4
RE: دانلود آلبوم های بانو شمس

من هم گیلک نیستم وسالها

در رشت زندگی وتحصیل کردم زبان گیلکی را دوست دارم و خاطرات خوشی از گیلان دارم
قطعه شعری از سال 1352

بیشه لاکان

کاش ماهم دو علف بودیم
در گوشه ای از بیشه لاکان
وآنجا دور از همه ی مردم شهر
در کنار برکه
بر هم میخفتیم
وصبحگاهان با وزش باد خنک

بوسه ها بر لب هم میدادیم

کاش ما هم دو علف بودیم
در گوشه ای از بیشه لاکان
و آنجا از دور
شاهد لبخند دروغین دخترکان چای چین بودیم
کاش ماهم دو علف بودیم
کاش ما هم دو علف بودیم

اسدالله قاسمخانی 53/3/1 لاکان

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود آهنگ های فرامرز دعایی GileMard 27 26,853 19 تير 1393 11:00 ق.ظ
آخرین ارسال: afshin2020
  دانلود آهنگ های قاسم آبادی lastwall 26 21,007 03 تير 1393 12:42 ق.ظ
آخرین ارسال: lastwall
Lightbulb [دانلود] آلبوم جدید محمدعذرخواه به نام رعنا niloo22 4 992 30 خرداد 1393 10:58 ق.ظ
آخرین ارسال: Mehrzad489
Tongue دانلود دو آهنگ جدید از سعید اسرا به نام های "جدی" و "دیس ایرانسل" Sina_Hp 6 776 28 خرداد 1393 10:01 ق.ظ
آخرین ارسال: eliii
Music دانلود آهنگ های عاشور پور lastwall 16 8,375 26 خرداد 1393 10:10 ق.ظ
آخرین ارسال: الا تی تی
Lightbulb آهنـــــــــــــگ بانو بانو (عذرخواه)یکی ازدوستان می خواست niloo22 7 2,873 04 خرداد 1393 08:17 ب.ظ
آخرین ارسال: shahin anzali

پرش به انجمن:

back to top

طراحی شده توسط GileMard
قدرت گرفته از MYBB.com
Gilyavaran@Gmail.com
ping fast  my blog, website, or RSS feed for Free

بهترین نمایش در: